Mistrovství Evropy v benčpresu 2023 - fotogalerie, reportáž, výsledky (část EQ)
[13. 08. 2023 11:02:47]
???? Ve dnech 31. 7. - 6. 8. 2023 se uskutečnilo ve francouzském Bordeaux Mistrovství Evropy v klasickém benčpresu (RAW) a benčpresu (EQ) ????????

Na šampionátu se soutěžilo v obou divizích, RAW i EQ. Pojďme se podívat na výkony českých reprezentantů v divizi v podpůrném vybavení.

V divizi EQ získala česká reprezentace celkem 13 medailí. Dvakrát se naši reprezentanti stali absolutními mistry Evropy

OPEN
V openu startovala šestice českých reprezentantů. Denis Kurečka výkonem 300 kg obsadil ve váhové kategorii nad 120 kg třetí místo. Denis se stal historicky druhým nejmladším českým sportovcem, který pokořil třístovku! Zajímavě si vedl i Zdeněk Tuháček, který čtvrttunou v kategorii do 105 kg pokořil svůj osobák.

MLÁDEŽ
Junioři a mladší junioři získali v divizi RAW čtyři zlaté, dvě stříbrné a dvě bronzové medaile. Významnou stopu mimo ostatních medailistů zanechali Martin Řehák s Janou Rojková. Oba se v mladších juniorech stali absolutními mistry Evropy. V nejmladší kategorii se stalo poprvé v historii, aby naši sportovci získali absolutku v mužích i ženách v jedné soutěži. Zlato dále získal Jan Pilař a Sofie Finková. Ta navíc v juniorkách obsadila třetí místo v absolutce. Díky osobním rekordům to zacinkalo i Ondřeji Smetaníkovi (stříbro - junior -93) a Jakubu Dobiášovi (bronz - junior -105).  Svou již pátou medaili z mezinárodního klání získal David Horník (bronz - junioři -83 kg) a Adriana Holubová (stříbro - juniorky -69).

Mládeži se vedlo i v pořadí národů. Juniorky obsadily třetí místo. Junioři skončili druzí.

MASTERS
Mezi veterány se představilo pět českých sportovců. Čtyři zacinkali kovem. Zlato získal Ivan Veselý, stříbro Václava Zodererová a bronzové medaile Miroslav Paukert a Jiří Horník. .

????Výsledky českých reprezentantů z části soutěže s podpůrným vybavením????????

????‍♀️Denis Kurečka (výkon 300 kg) / muži +120 kg – 3. místo????
????‍♀️Zdeněk Tuháček (výkon 250 kg) / muži -105 kg - 6. místo
????‍♀️Milan Selinger (nezapsal) / muži -120 kg - DSQ
????‍♀️Petra Švadlenková (výkon 100 kg) / ženy –84 kg – 6. místo
????‍♀️Miroslava Horáková (výkon 95 kg) / ženy –84 kg – 7. místo
????‍♀️Blanka Bartoňková (výkon 105 kg) / ženy –57 kg – 4. místo

????‍♀️Sofie Finková (výkon 110 kg) / juniorky -57 kg - 1. místo ???? (absolutka ????)
????‍♀️Adriana Holubová (výkon 120 kg) / juniorky -69 kg – 2. místo ????
????‍♀️Martin Řehák (výkon 175 kg ) / mladší junioři -74 kg – 1. místo ???? (absolutka ????)
????‍♀️Ondřej Kaucký (výkon 180 kg ) / junioři -93 kg – 4. místo
????‍♀️Jana Rojková (výkon 110 kg) / mladší juniorky -69 kg –1. místo ???? (absolutka ????)
????‍♀️Jakub Dobiáš (výkon 210 kg) / junioři -105 kg – 3. místo ????