Mistrovství světa v benčpresu a klasickém benčpresu 2019 - výsledky
[31. 5. 2019 16:30:46]

Zveřejněny výsledky a fotogalerie z mistrovství světa v benčpresu a v klasickém benčpresu, které se konalo ve dnech 18. - 25. 5. 2019 v japonském Tokiu

Vůbec poprvé se konalo mistrovství světa v benčpresu v obou divizích společně (RAW i EQ) na jednom šampionátu. Soutěže se tedy zúčastnilo přes 1000 sportovců. Česká výprava vyslala do bojů o cenné kovy celkem 14 reprezentantů (19 startů v soutěži). Čeští zástupci si v Japonsku počínali excelentně, neboť získali celkem devět medailí (šest zlatých a tři bronzové). Zároveň překonali několik národních rekordů.

V mládežnických kategoriích získala česká výprava tři medaile. O dvě zlaté se postaral Nicolas Tóth, který se stal mistrem světa v kategorii dorostenců do 105 kg v divizi RAW i EQ. Medaili získal i Tomáš Král, který skončil na třetím místě v kategorii juniorů RAW nad 120 kg.

Tradičně úspěšná byla kategorie masters, kde jsme získali šest medailí. Na cenný kov dosáhla Hana Takáčová (zlato - M3 EQ do 84 kg + 2. místo v absolutním pořadí), dále Pavol Demčák (zlato - M1 RAW do 120 kg), Jaroslav Šoukal (zlato - M1 EQ nad 120 kg + bronz - M1 RAW nad 120 kg), Jiří Horník (zlato - M4 RAW do 93 kg) a Zbyněk Krejča (bronz - M1 do 120 kg).

V openu se sice medaili získat nepodařilo, nicméně čeští sportovci zanechali dobrý dojem, a to díky dvěma českých rekordům, které překonal Zbyněk Krejča (nový rekord v kategorii mužů do 120 kg - 310 kg) a Jaroslav Šoukal (nový rekord v kategorii mužů nad 120 kg - 360 kg).

ČSST děkuje za vynikající reprezentaci a blahopřeje všem zúčastněným za velmi výjimečné a skvělé výkony.